NEV-DAMA a.s.

Prožijte dovolenou v Chorvatsku aktivně

Všeho s mírou. To se týká i lenošení na pláži. Nepropásněte na dovolené to nejlepší, co Chorvatsko nabízí. Máme pro vás tipy na nejlepší aquaparky, výlety do přírody i měst. Inspirujte se a proložte lenošení na pláži aktivním programem.

Všeho s mírou. To se týká i lenošení na pláži. Pokud plánujete v létě Chorvatsko a také preferujete aktivní dovolenou před celotýdenní relaxací na lehátku, inspirujte se našimi tipy na nejlepší chorvatské aquaparky, výlety do přírody i měst. Ať nepropásnete to nejlepší, co Chorvatsko nabízí.

Pěší turistika za krásami chorvatské přírody

Chorvatsko je přímo proslulé krásou zdejší krajiny – najdete zde nádherné mořské pobřeží, ostrovy, kras, lesnaté hory i úrodné roviny. Není divu, že se země pyšní hned osmi národními parky. Byla by škoda strávit celou dovolenou u moře v Chorvatsku pouze odpočinkem u vody nebo procházkami po prázdninových střediscích a nepoznat nic ze zdejších přírodních krás. Dáme vám tipy na výlety s pěší turistikou v Chorvatsku, aby byla vaše dovolená u moře co nejbohatší.

Kam na Istrii do přírody

Poloostrov Istrie je mezi Čechy vůbec nejnavštěvovanější chorvatskou oblastí. Pyšní se průzračným mořem, zelenými borovicovými lesy a rozlehlými loukami. Je skvělým výchozím místem pro výlety např. na souostroví Brijuni, které je jedním z chorvatských národních parků s neuvěřitelně bohatou vegetací. Hlavní ostrov můžete poznávat během organizovaných výletů elektrickými vláčky (pokud budou v hlavní sezóně již fungovat), aktivní turisté však spíše ocení pěší túry a cyklistiku (je zde možné zapůjčit jízdní kola). Z Istrie to není daleko ani do Národního parku Risnjak v pohoří Gorski Kotar, kde k pěší a horské turistice přímo vybízejí naučné stezky a vrcholy s krásnými výhledy.

Severní Dalmácie: pěší i horská turistika

Severní Dalmácie je jako stvořená pro pěší a horskou turistiku. Můžete se zde vydat na horské túry nebo dokonce za horolezectvím do Národního parku Paklenica, který se pyšní kaňony, jeskyněmi, štolami i vrcholy s impozantními výhledy. V jižní části Severní Dalmácie stojí za návštěvu Národní park Krka s úchvatnými vodopády. Pokud budete trávit dovolenou v severní části Severní Dalmácie, vydejte se do Národního parku Severní Velebit s množstvím značených turistických tras či k slavným Plitvickým jezerům. Jde o 16 kaskádovitých jezer s vodopády a průzračnou vodou, které znáte např. z filmu Poklad na Stříbrném jezeře.

Střední Dalmácie: nejkrásnější přímořská oblast na světě

Střední Dalmácie – to je unikátní harmonie přírody a lidské tvorby. Tato oblast bývá často považována za nejkrásnější přímořskou oblast na zeměkouli díky členitému pobřeží se zátokami, zeleni zdejších borovicových lesů, siluetám mnoha ostrovů na jedné straně a pohoří Biokovo na druhé v kombinaci s malebnými městečky. Můžete se zde tedy do sytosti věnovat pěší i horské turistice a poznávat nejen krásy přírody. Doporučujeme vám především návštěvu k vodopádům na řece Krka ve stejnojmenném národním parku.

Poznávání nejslavnějších chorvatských měst

K aktivní dovolené u moře v Chorvatsku bezesporu patří také poznávání chorvatských měst, která jsou většinou antického či benátského původu.

Nejkrásnější města na Istrii

Návštěvníkům Istrie doporučujeme zavítat především do hlavního hospodářského střediska poloostrova Pula. Pula se pyšní převážně antickými památkami v čele s velkolepým Amfiteátrem, slavobránou Sergiovců a Augustovým chrámem. Dalším zajímavým istrijským městem je Poreč. Poreč vás okouzlí římským komplexem Eufraziovy baziliky s jedinečnými mozaikami, zbytky chrámu Neptuna a Marta i benátskými pamětihodnostmi.

Severní Dalmácie: Zadar a Šibenik

Turistům mířícím na dovolenou do Severní Dalmácie doporučujeme navštívit město Zadar s množstvím románských památek v čele s rotundou sv. Donáta či Šibenik, který vás ohromí svojí terasovitou výstavbou nad ústím řeky Krka do moře i historickými pamětihodnostmi. Za zmínku stojí především zdejší katedrála, jež je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Střední Dalmácie: hvězdná trojice měst

Dovolenkáři ve Střední Dalmácii, kteří touží po poznávání nejkrásnějších chorvatských měst, by si neměli nechat ujít návštěvu trojice měst Split, Trogir a již zmíněný Šibenik. Trogir i Split s monumentálním Diokleciánovým palácem figurují na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V Trogiru stojí za vidění především pozůstatky městské brány a hradeb, Palác Cipiko a Katedrála sv. Vavřince.

Jižní Dalmácie: brána do Dubrovníku

Nejen návštěvníkům úplného jihu Chorvatska doporučujeme zavítat do překrásného Dubrovníku. Městské hradby, Dubrovnická katedrála, Františkánský klášter, Palác Sponza, Onofriova kašna a významná středověká lékárna – to je jen skromný výčet těch nejúchvatnějších památek historického Dubrovníku.

Chorvatské aquaparky

Nechte se inspirovat, kam v Chorvatsku za vodními radovánkami a udělejte radost nejen dětem.

Aquapark Istralandia na Istrii

Aquapark Istralandia na poloostrově Istrie se nachází mezi prázdninovými letovisky Lanterna a Umag. Jde o obrovský a velmi populární vodní park se spoustou bazénů a vodních atrakcí, který nabízí nepřeberné možnosti zábavy. Můžete se zde zúčastnit např. kurzů tance, různých turnajů, her, koncertů, kulturních a sportovních akcí. Aquapark Istralandia získal v roce 2018 ocenění webu TripAdvisor jako druhý nejlepší vodní park v Evropě a šestý na celém světě.

Aquacolors Poreč na Istrii

Dalším skvělým istrijským vodním parkem je Aquacolors v Poreči. Daleko to do něj nebudou mít návštěvníci letovisek Vrsar a Rovinj, za cestu stojí i dovolenkářům z prázdninového střediska Rabac. Aquacolors Poreč se nachází pouze 2 km od moře a nabízí něco pro každou věkovou kategorii – velkolepé tobogány, nejdelší línou řeku v jižní Evropě, různé bazény od těch dětských až po bazén s vlnobitím, hřiště a sportoviště i několik restaurací.

Aquapark Čikat v Mali Lošinj

Aquapark Čikat se nachází na jednom z Kvarnerkýsh ostrovů - Lošinj - ve stejnojmenném kempu v obklopení borového lesa. Na ploše 6300 m2 najdete 3 tematické části – „Zdraví“ (zóna s bazény a fitness), „Volný čas“ (rekreační bazén pro dospělé s hydromasážemi a barem) a „Zábava“ (zóna s bazény, vodními atrakcemi a tobogány pro děti). Kromě toho si můžete v aquaparku Čikat užívat různých zábavných programů.

Dalmatia Aquapark v Šibeniku

Dalmatia Aquapark najdete v Šibeniku v oblasti Severní Dalmácie poblíž prázdninového letoviska Vodice. V tomto aquaparku na vás čeká mnoho skvělých bazénů a vodních atrakcí, jako jsou např. skluzavky, tobogány, vodopády či líná řeka. Součástí aquaparku je také deštný prales a dětský svět s pohádkovou jeskyní.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?