NEV-DAMA a.s.

Kam s dětmi na lyže do Alp?

Dovolená na lyžích s dětmi
Zimní dovolenou na horách milují dospělí i děti bez rozdílu. Inspirujte se a dopřejte dovolenou na lyžích plnou zimních radovánek na zasněžených svazích celé rodině. 

Itálie

Poradíme vám, jaká lyžařská střediska v Alpách jsou nejlepší pro rodiny s dětmi z hlediska přítomnosti méně náročných sjezdovek, lyžařských školek, dětských klubů a parků, ubytování vhodného pro rodiny i možností polyžařské zábavy pro nejmenší návštěvníky. Důležitým kritériem jsou také příznivé ceny ubytování, skipasů a dalších služeb, které příliš nezatíží rodinný rozpočet.

Livigno

Livigno je jedním z nejlepších evropských zimních středisek. Nachází se v lyžařské oblasti Alta Valtellina a disponuje 77 km nebývale širokými sjezdovkami různých náročností, 40 km běžeckých tratí a 3 perfektními snowparky, jež se řadí mezi italskou špičku. Pro rodiny s dětmi jsou ve středisku Livigno k dispozici cvičné svahy (především ve spodní části Carosella), dětský park na vrcholu Mottolina, bazénový komplex Aqua Granda (vstup na 1 hodinu do částí Slide a Fun pro držitele min. 6denního skipasu zdarma).

Val di Fiemme / Obereggen

Val di Fiemme / Obereggen v oblasti Dolomiti Superski je bezkonkurenčně nejoblíbenějším italským střediskem mezi českými lyžaři. Zdejší lyžařské terény různých obtížností ve skvělém poměru zajišťují perfektní zimní dovolenou pro všechny lyžaře, tedy i začátečníky a rodiny s nejmenšími dětmi. Celkem zde najdete více než 116 km perfektně upravených a bezpečných sjezdovek, 150 km běžeckých tratí, 6 snowparků a 43 moderních přepravních zařízení. Ani po odepnutí lyží zábava ve Val di Fiemme nekončí. Děti ocení především oblíbenou bobovou dráhu Alpine Coaster ve skiareálu Latemar, sáňkování v Obereggenu a Pampeagu, bruslení a koupání v bazénech. Rodiče potěší možnost využít bezplatně služeb Ski Funtazie klubu. Tento klub pro klienty Nev-Damy zajišťuje hlídání dětí se zábavným programem a výukou lyžování.

Folgaria / Lavarone

Rychle se rozvíjející rodinné středisko Folgaria / Lavarone se nachází v oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta a nabízí 73 km především méně až středně náročných sjezdovek, 98 km běžeckých tratí a 3 snowparky. Ideální rodinnou dovolenou na lyžích zajišťuje zejména dětský snowpark pro začátečníky ve Fondo Grande, nebývale vysoký počet pojízdných pásů, tratě vyhrazené pro sáňky, dětská školka na sněhu s dozorem a základní výukou lyžování a konečně taktéž skvělé ceny ubytování i dalších služeb. Našim klientům navíc zdarma nabízíme Ski Funtazie Academy – program na výuku lyžování pro děti. Folgaria je ideální středisko pro lyžování v Alpách s dětmi.

Monte Bondone

Monte Bondone je jedním z nejžádanějších lyžařských středisek mezi rodinami s dětmi, jelikož za velmi příznivé ceny nabízí skvělé zázemí pro lyžování nejen našich nejmenších klientů. Široké nenáročné sjezdovky pro začínající, výhradně sedačkové lanovky a pojízdný koberec pro děti, skvělý dětský park a pravidelné animační programy ve Vasonu jsou zárukou perfektní dovolené jako ušité na míru rodinám s dětmi. Našim klientům navíc zdarma nabízíme Ski Funtazie klub – dětský zábavný program a výukou lyžování či za příplatek Ski Funtazie Academy - výuka lyžování pro děti bez zábavního programu. Monte Bondone disponuje 20 km sjezdovek, 37 km běžeckých tratí a 2 snowparky.

Civetta

Další skvělá volba pro lyžování v Alpách s dětmi. Zimní středisko Civetta v lyžařské oblasti Dolomiti Superski leží pod velkolepým masivem Monte Civetta. Díky optimálnímu poměru kvality a cenové úrovně získalo toto středisko prestižní ocenění od renomovaného lyžařského portálu Skigebiete-test jako „Skvělé lyžařské středisko“ pro rodiny. Najdete zde 72 km perfektně upravených sjezdovek všech stupňů náročností, 40 km běžeckých tratí a 2 snowparky. Třešničkou na dortu dokonalé lyžařské dovolené jsou fascinující výhledy na panorama Dolomit a jezero Alleghe.

 

Rakousko

Dachstein West

Dachstein West je největší lyžařské středisko Horního Rakouska, které disponuje 133 km sjezdovek, 187 km běžeckých tratí a 4 snowparky. Jde o oblast ideální pro rodinnou dovolenou na lyžích, jelikož zde najdete skiareály vhodné právě pro nejmenší lyžaře. Bohatý program pro vás i vaše děti zajistí zdejší sáňkařské dráhy, jízdy na saních tažených koňským spřežením i centrum zábavy na sněhu v údolí u lanovky Hornspitz Express, kde najdete slalomovou dráhu, carvingové pisty i rychlostní měřené tratě.

Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental

Druhá největší propojená lyžařská oblast osmi rakouských středisek Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental se nachází v Kitzbühelských Alpách v Tyrolsku. Tento lyžařský ráj s 284 km sjezdovek, 148 km běžeckých tratí a 3 snowparky disponuje převážně širokými prosluněnými svahy vhodnými pro rodiny s dětmi. Nabídka v podobě 6denního skipasu přenosného na oba rodiče a akce skipas zdarma pro děti do 15 let v okrajových částech sezóny (od 3denní platnosti) navíc uleví rodinnému rozpočtu. Děti si užijí spoustu zábavy v jednom ze 4 dětských parků, např. v nové „Čarodějné zemi“ v Söllu.

Obertilliach

Malé rodinné středisko Obertilliach ve Východním Tyrolsku nedaleko italských hranic je naprosto ideální volbou pro začátečníky a méně zkušené lyžaře, takže ho přidáváme do našeho výběru nejlepších středisek v Alpách pro lyžování s dětmi. Nabízí více než 15 km kvalitně upravovaných a bezpečných sjezdovek a 60 km atraktivních běžeckých tratí. Na rakouské poměry velmi příznivé místní ceny navíc příliš nezatíží rodinný rozpočet. Ve středisku funguje populární lyžařská škola s dětským parkem s různými překážkami, skoky a tunelem.

Nassfeld

Nassfeld je největší a nejmodernější lyžařské středisko v Korutanech, jež disponuje celkem 110 km sjezdovek, 80 km běžeckých tratí a snowparkem. Jeho skiareály Kötschach-Mauthen a Weißbriach jsou velmi poklidné a vhodné pro rodinnou dovolenou na lyžích. Ve středisku je navíc k dispozici mnoho rodinně vybavených ubytovacích zařízení a atrakcí pro děti. Nejmenší lyžaři se mohou do sytosti vydovádět např. při bruslení na 55 hektarech zamrzlého jezera Pressegger See, při metané, sáňkování nebo jízdě na saních tažených koňmi.

Katschberg

Lyžařský region Katschberg ležící na hranici spolkových zemí Salcbursko a Korutany poskytuje na 150 km sjezdovek, 240 km běžeckých tratí a 2 snowparky. Jde o perfektní místo pro rodinnou dovolenou na lyžích díky parametrům zdejších sjezdovek, příznivým cenám, pestrým možnostem sportovního vyžití (sáňkařská dráha z Gamskogelhütte, bruslení, metaná, trasy pro pěší turistiku, saně tažené koňmi atd.) i skvělým dětským parkům. V „Katschi’s Kinderwelt“ na Katschberghöhe a „Katschi`s Kinderland“ u dolní stanice lanovky v St. Margarethen si nejmenší lyžaři budou připadat jako v ráji. Rodinám s dětmi dále doporučujeme prosluněný Tschaneck s nenáročnými sjezdovkami.

Švýcarsko

4 - Vallées

4 - Vallées je nejrozsáhlejší švýcarská lyžařská oblast v kantonu Wallis, která nabízí úctyhodných 412 km sjezdovek v rámci jednoho skipasu. Díky jejich různorodé náročnosti si tu přijdou na své opravdu všichni včetně začátečníků a rodin s dětmi. Pokud hledáte komfortní rodinnou dovolenou na lyžích v krásném prostředí s úchvatnými výhledy na alpské velikány Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rosa a Jungfrau, zvolte pro ni právě 4 - Vallées neboli Čtyři údolí. 

Francie

Také francouzské Alpy se pyšní hned několika skvělými středisky pro lyžování s dětmi.

Chamrousse

Menší zimní středisko Chamrousse s 92 km sjezdovek, 40 km běžeckých tratí a jedním snowparkem se nachází v lyžařské oblasti Isere. Část střediska Roche Béranger je pro své méně náročné sjezdové tratě velmi vhodná pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, zdejší snowpark Sunset Park navíc disponuje rodinnou a začátečnickou zónou. Děti ocení také sáňkařskou dráhu a ledovou plochu na bruslení.

Orcières 1850

Lyžařské středisko Orcières 1850 leží na hranicích Národního parku des Écrins v oblasti Hautes Alpes a disponuje 100 km sjezdovek, 43 km běžeckých tratí a jedním snowparkem. Orcières 1850 je ideální pro rodiny s dětmi díky dětským areálům „Petite Ourse“ a tzv. zimní zahradě „Piou-Piou“, kde mohou děti dosyta dovádět na sněhu nebo se naučit lyžařským základům, zatímco jejich rodiče nerušeně sjíždějí svahy.

Val Cenis

Val Cenis je středně velkou lyžařskou oblastí v Savojsku v překrásné krajině poblíž národního parku La Vanoise, která poskytuje 125 km kvalitních sjezdovek různých náročností. Kromě lyžování je zde mnoho možností zábavy pro rodiny s dětmi v ceně skipasu - např. sáňkařská dráha, snowtubing, dětské zábavné trasy atd.

Německo

Berchtesgaden

Berchtesgaden je lyžařskou oblastí v Chiemgauerských Alpách, která se pyšní necelými 43 km sjezdovek, 100 km běžkařských tratí a snowparkem. Můžete zde s jedním skipasem lyžovat v celkem 6 střediscích s převážně rodinnou atmosférou a nenáročnými sjezdovkami vhodnými pro začátečníky (např. Hochschwarzeck, Obersalzberg). Lyžování v oblasti Berchtesgadenu je cenově velmi příznivé a k zájezdům od Nev-Damy navíc nabízíme pro děti do nedovršených 13 let skipas zdarma. Zdejší dětské parky, cvičné vleky a sáňkařská dráha jsou už jen další z mnoha výhod pro rodinnou dovolenou na lyžích.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?